اموزش

آموزش پرسنل

هر رستورانی برای آنکه از کیفیت خوبی برخوردار باشد و بتواند در طول زمان مشتریان خود راضی نگه دارد، نیاز به کادری مجرب و حرفه‌ای دارد تا در زمینه تخصصی خود بهترین خدمات خود را ارائه بدهد.

گروه راه اندازی  SettingFoood

برنامه‌‌ی آموزشی مشخص و دقیقی دارد که باتوجه به نیاز هر رستوران و کافی شاپی پرسنل حرفه‌ای و آموزش دیده را تربیت می‌کند.

برگزاری کلاس

برگزاری کلاس

در دنیای امروز که رقابت بین تمامی مشاغل شدت یافته است، راه اندازی انواع رستوران و مجموعه هایی بر محوریت غذا و نوشیدنی نیزازاین قائده مستثی نیست. به همین علت باید کادر آشپزخانه از مهارت های روز دنیا و براساس اصول حرفه ای و استاندارد باخبر باشد و آن ها را یاد بگیرد.

آشپزخانه مهم ترین بخش یک رستوران و کافی شاپ است و اگر آشپز و باریستای آن به خوبی آموزش ندیده باشند نمیتوانند نیازهای مشتریان را پاسخ بدهند.

مشاوره

مشاوره و راه اندازی

یکی از شاخه های فعالیت گروه راه اندازی SettingFood  مشاوره و راه اندازی انواع رستوران های ایرانی و غیر ایرانی و انواع فودکورت و فست فود و کافی شاپ است. این گروه با انجام مرحله به مرحله یک پروژه بهترین و استانداردترین شاخصه های راه اندازی یک مجموعه را رعایت می کند و گروه راه اندازی  SettingFood سعی دارد که با بررسی تمام جوانب کار و ترکیب آن با تجارب چندین ساله خود مناسب ترین برنامه را ارائه بدهد.

ارائه

ارائه منوهای متنوع

جهت تاسیس و راه اندازی رستوران اعم از (فرنگی ، آسیایی ، عربی ، ایرانی ، فست فود و … ) یکسری از موارد یکسان و توجه به این نکات لازمه کار می باشد :

  • موقعیت جغرافیایی و مکانی

این نکته یکی از مهم ترین نکاتی می باشد که باید به آن توجه کرد چون کوچک ترین انتخاب نادرست شاید مساوی با شکست پروژه باشد.