امروزه کافی شاپ یکی از مکان‌هایی است که هر فردی با هر سن و جنسیتی سراغ آن می‌رود و ساعاتی از وقت خود را برای رفع خستگی و دورهمی‌های دوستانه در آنجا می‌گذارند.

کافی‌ شاپ‌ها دیگر تنها محل نوشیدن قهوه نیستند و علاوه بر منوهای متنوع غذایی و نوشیدنی، فضای دلچسب و راحتی را برای گذران وقت، کتاب خواندن، موسیقی گوش دادن و حتی زل زدن به خیابان و تفکر کردن را آماده کرده است.

گروه راه اندازی SettingFood  ایده‌های متنوع و جذابی را برای دکوراسیون و طراحی داخلی کافی‌ شاپ‌ها به شما مشتریان عزیز پیشنهاد می‌دهد که هر یک می‌تواند سلایق و کنجکاوی شما را پاسخ بدهد. استفاده از گلدان‌های رنگی، تابلوهای نقاشی و عکس، کتابخانه، رنگ‌آمیزی‌های خاص، نورپردازی، آویزهای تزیینی، مبلمان و … از شیوه‌های چیدمان و زیبا سازی فضای داخلی کافه‌ها است. و هرکدام از آن‌ها باتوجه به سبک طراحی فضا مانند سنتی، مدرن، صنعتی، روستیک و وینتج متفاوت می‌شود.

“انواع سبک‌های طراحی و چیدمان فضای کافه‌ها”

گروه راه اندازی SettingFood  پیشنهاد‌های متنوع و جذابی را برای دکوراسیون داخلی کافه‌ها شما ارائه می‌دهد.

دکور صنعتی
دکور صنعتی امروز محبوب ترین سبک طراحی کافی شاپ‌ها است. این سبک ویژگی‌های خاص خود را دارد. از جمله داشتن دیوارهای آجری که نمای خاصی به کافه می‌دهد. همچنین برای ایجاد فضای داخلی، می‌توان از چوب یا پالت بازیافت شده استفاده کرد تا هرچیزی را که لازم است پوشاند.
استفاده از لامپ های صنعتی و نورپردازی کم و ترکیب رنگ‌های تیره مانند خاکستری و آجری با رنگ‌های تند مانند قرمز فضا را جذاب‌تر می‌کند.

سبک وینتج در طراحی کافی شاپ
کافی شاپ‌های به سبک قدیمی و سنتی برای افرادی که اهل خاطره بازی و نوستالژی هستند، یک پاتوق همیشگی می‌تواند باشد.
برای طراحی کافی شاپ به این سبک باید براساس تجربیات و تصاویری که از زمان‌های قدیم باقی مانده، استفاده کرد. و مبلمان و وسایل تزیینی و سرو غذا نیز می‌تواند از عتیقه فروشی‌ها یا فروشندگان وسایل نوستالژیک تهیه شود تا کاملا مشتری با آمدن به کافه خود را در همان زمان‌ها احساس کند.
همچنین می توان در آن دسرهای سنتی مانند مسقطی ، کاچی،تنواع حلواها و … ارائه شود.

کافی شاپ با ظاهری مدرن
اگر یک ظاهر مدرن‌تر مد نظر باشد، پس شما در ترکیب و دکوراسیون فضا گزینه‌های بیشتری برای انتخاب وجود دارد. هارمونی رنگ‌های گرم و سرد در کنار نورپردازی مناسب در ایجاد حس و حالی لطیف بسیار اثرگذار است.
همچنین باید بهترین راهکار، کارآمد و بهینه سازی شده را دراین طراحی انتخاب کرد. در طراحی کافی شاپ مدرن، انتخاب مصالح و جزییات از اصلی ترین موارد است. با انتخاب مصالح و رنگ های طبیعی و ایجاد تضاد بااستفاده از بافت آجر در کنار سطوح صاف و صیقلی، محیط گرم و صمیمی با طراحی مدرن بدست می آید.

کافی شاپ به سبک روستیک
بسیار از مردم شهرنشین به دلیل دوری از طبیعت دوست دارند اوقات خود را در جایی سپری کنند که آن‌ها را به فضاهای طبیعی‌تر نزدیک کند.
در این سبک طراحی کافی شاپ از طرح های چوبی بیشتر استفاده می‌شود. سبک روستیک یا روستایی همانطور که از نامش پیداست از عناصری که در طبیعت وجود دارد استفاده می‌کند. طراحی با چوب و استفاده از میز و صندلی های چوبی جلوه ی خاصی به کافی شاپ می‌دهد و استفاده از چراغ هایی با طراحی های متفاوت و خاص می توانید دکوراسیون شما را کامل کند.