گروه راه اندازی SettingFood  با هدف ارائه بهترین و به روز ترین الگوهای طراحی داخلی برای آشپزخانه رستوران‌تان آماده خدمت رسانی است.
آشپزخانه‌های صنعتی که مخصوص رستوران‌هاست قواعد و سبک‌های خاص خود را دارد که با رعایت آن‌ها می‌توان آشپزخانه‌ای استاندارد و درعین حال زیبا داشت. عواملی در طراحی آن موثر است که شامل:

تحرک آسان و راحت پرسنل در قسمت پخت و پز آشپزخانه:
آشپزخانه صنعتی که به خوبی طراحی شده باشد به کارمندان اجازه می دهد بدون برخورد با یکدیگر رفت و آمد کنند.
این عدم اختلال در اوج شلوغی آشپزخانه سبب هرچه بالاتر رفتن کیفیت پخت، تحویل و سود بیشتر برای مجموعه است.

کد بهداشت
کد‌های بهداشت، آشپزخانه های صنعتی رستوران ها را به رعایت قوانین خاصی برای طراحی و ترکیب بندی ملزم می‌کنند. به عنوان مثال در قانون اکثر ادارات بهداشت فاصله بین دستگاه یخساز صنعتی و فاضلاب کف آشپزخانه می‌بایست حداقل 6 فوت یا 182 سانتی‌متر باشد.

ارگونومی
تئوری علم ارگونومی در این خلاصه می شود که هر چه کارمندان شما برای انجام وظیفه خود مراحل کمتری طی کنند، به نفع شما خواهد بود.
یک آشپزخانه صنعتی ارگونومیک به شکلی طراحی شده است که کارمند می تواند در یک جا بایستد و تمامی کارهای خود را بدون کوچکترین خم شدن، دست دراز کردن، چرخیدن و راه رفتن انجام دهد.
علاوه بر این می تواند میزان آسیب، ناراحتی و خستگی در آشپزخانه را کاهش دهد.

بهره‌وری در مصرف انرژی
بهره وری انرژی عاملی مهم در طراحی آشپزخانه است، چرا که موجب صرفه جویی در پول و هزینه های آب و برق می شود. برای بهینه سازی مصرف انرِژی می‌بایست یخچال ها و تجهیزات پخت و پز تا آنجا که کارآیی خود را از دست ندهند، از هم فاصله داشته باشند. علاوه بر این برای به حداکثر رساندن بهره وری انرژی تجهیزات پخت و پز در جایی قرار گیرند که هود نصب شده است تا تصفیه هوا به خوبی انجام شود.

احساسات مشتریان
علاوه بر از بوی اشتها آور غداهای خوشمزه، چیدمان آشپزخانه صنعتی می‌تواند دیگر حواس مشتریان را مورد توجه قرار دهد. مثلا نمایشگاه آشپزخانه، به مشتریان اجازه می دهد تا هر آنچه اتفاق می افتد را مشاهده نمایند.

انعطاف پذیری
صرف نظر از طرح نهایی، انعطاف پذیری طراحی برای هر آشپزخانه مهم است. تغییر در مدیریت رستوران یا گرایشات مواد غذایی می تواند به طور کامل منو و به دنبال آن تجهیزات و نحوه چیدمان آن ها را تغییر دهد. همچنین نکته قابل توجه این است که تجهیزات بتوانند به راحتی برای تمیز کردن جابه جا شوند.