برای ارائه‌ی خدمات مربوط به رستوران هتل فضاهای مناسب و استاندارد باید پیش‌بینی شده باشد.بنابراین کلیه‌ی فضاها، تأسیسات، امکانات و تجهیزات لازم،باید طبق استانداردهای بین المللی تدارک دیده شود. از قبیل آشپزخانه، سالن رستوران، انبار مواد غذایی، آبدارخانه، سردخانه‌های زیر صفر و بالای صفر، سیستم دفع فاضلاب، سیستم گرمایش، سرمایش ، تهویه، وسایل، ظروف ومیز و صندلی و غیره،که در گروه راه اندازی SettingFood به صورت کاملا پیشرفته و طبق الگوهای روز دنیا خدمات دهی می شود  در هر صورت اگر رستوران وجود دارد رعایت استانداردها الزامی است و ما میتوانیم بهترینها را به ظهور برسانیم.

تخصیص فضاها:
فعالیت‌ها و عملکرد هریک از سه قسمت یا محل اصلی باید تعیین و فهرست شود: آشپزخانه، انبارها و خدمات.

معمولا میان قسمت‌های مهمانان، انبارها و خدمات، محل سرو و پیشخدمت‌ها ارتباط وجود دارد. بنابراین در اطراف این نقطه، امکانات سرو غذا و نوشابه و امکانات دفع ظروف کثیف و مواد زاید وجود دارد. خدمات همه این قسمت ها باید به سمت مسیر منتهی به محل اسکان مهمانان باشد  اما برای کارایی حداکثر، باید مسیرهای میان آشپزخانه، محل سرو و رستوران تا حد امکان کوتاه باشد. آماده‌سازی ‌غذای رستوران و خدمات مربوط به نوشیدنی‌ها توسط گروه راه اندازی SettingFood برای راه اندازی رستوران و کافی شاپ ها خدماتی در سطوح بین المللی را ارایه میدهد.

انواع چیدمان رستوران هتل: پیش از آنکه هرگونه رستوران یا مهمانسرایی ساخته شود، باید توالی سازمانی را به دقت طراحی کرد. تعیین کیفیت و کمیت انواع غذاهایی که  سرو می‌شود، ضروری است  و میتواند در جذب مشتری نقش به سزایی ایفا کند. همچنین ضروری است نسبت به اینکه آیا غذا طبق صورت‌غذای ثابت یا روزانه ارائه می‌شود، در بشقاب یا سر میز ارائه می‌گردد، سلف سرویس است یا یک  سیستم مختلط، تصمیم‌گیری شودکه این کار توسط گروه راه اندازی SettingFood به سهولت انجام میشود. پیش از تصمیم‌گیری درمورد طرح کلی، دانستن تعداد، نوع و ترکیب مشتریان از اهمیت بالایی برخوردار است. لازم است از متخصصان طراحی آشپزخانه و طراحان سیستم‌های انبارهای سرد، برق، گرمایش و تهویه و امکانات دستشویی/ توالت نیز استفاده شود که این گروه در این خصوص میتواند خدمات ویژه ارایه دهد. موقعیت محل مجموعه هتل، گویای این است که چه نوع مهمانسرا یا رستورانی مناسب است.

تالار اصلی یک رستوران، اتاق غذاخوری مشتریان است و امکانات آن باید با نوع کار ارتباط و هماهنگی داشته باشد. باید برای سرهم قرار دادن میزها در مواقع لزوم، تعدادی میز و صندلی اضافی در اختیار باشد. اگر مناسبت داشته باشد، باید میزهای خاصی را برای مشتریان دائمی مهیا کرد.همه امکانات ذکر شده در بالا توسط کادر مجرب این مجموعه به درستی تویل مشتریان گرامی میشود.