اسیایی

آسیایی

رستوران های آسیایی به دلیل منوی غذایی خاصی که دارد مورد توجه افرادی است که غذاهای گیاهی و سالم تر علاقه مندند و در کنار آن دوست دارند، فضا و غذاهای شرقی را تجربه کنند.

طول عمر بیشتر مردمان شرق نیز موید همین نکته است که فرهنگ غذایی شان سالم تر از دیگر کشورها است.
به همین منظور گروه راه اندازی SettingFood میتواند شما را برای راه اندازی یک رستوران استاندارد و جذاب آسیایی کمک کند و انواع مشاوره تخصصی در این زمینه را به شما بدهد.

فرنگی

فرنگی

رستوران های کوچک مزایای زیادی نسبت به مراکز بزرگ و زنجیره های ملی دارند. رستوران های کوچک، فضای محیطی و آرامش را ارائه می دهند، که ایده آل برای یک مفهوم مانند یک رستوران هستند. آنها اغلب نیاز به سرمایه کمتری برای راه اندازی تجهیزات، نگهداری کارکنان کمتری دارند و هزینه های کمتری در زمینه خدمات و تعمیر و نگهداری دارند. حتی با مقدار کمی صندلی، رستوران های کوچکتر هم می توانند سود قابل توجهی داشته باشند.

فست فود

فست فود

امروزه در سراسر جهان فست فود طرفداران خاص خود را دارد و به دلیل حجم کاری و سرعت کارها به خصوص در شهرهای بزرگی مانند پایتخت افراد بیشتری به غذاهای فست فود روی آورده اند. به همین دلیل کسانی که ایده راه اندازی فست فود را در سر دارند باید علاوه بر نکات بهداشتی و خوشمزگی غذا مشاورانی را داشته باشد که بتواند فوت و فن این کار را به آن ها یاد بدهند تا بهترین نتیجه را بگیرند. گروه راه اندازی SettingFood با تسلط بر اصول راه اندازی فست فود می تواند شما را در این راه یاری دهد.

ایتالیایی

ایتالیایی

حضور در رستوران ایتالیایی به مفهوم تمایل به خوردن غذای اصیل ایتالیایی در محیطی سنتی است.برای ایجاد چنین فضایی گروه راه اندازی SettingFood پیشنهاداتی را برای راه اندازی رستوران دارد.

داشتن  ظروف غذاخوری، کارد و چنگال ها، حتی نوع میز و صندلی می تواند حس و حال یک رستوران سنتی ایتالیایی را به مشتری القا کند. طراحی دیوارها با نقاشی هایی از معماری خاص ایتالیایی و مکان های معروف ایتالیا نیز بسیار اثر گذار است.

ایرانی

ایرانی

انسان شناسان عادات غذایی را به عنوان کلیتی پیچیده از فعالیت‌های آشپزی، تمایل‌ها و تنفرها، آگاهی جمعی، اعتقادات، تابوها، موهومات وابسته با تولید و تهیه و مصرف غذا و در یک کلام یک مفهوم فرهنگی بزرگ می‌نگرند.به عنوان یک مفهوم فرهنگی بزرگ، غذا را در مواجهه و ارتباط با بسیاری از مفاهیم فرهنگی دیگر می‌بیینند.

ایران نیز با تنوع قومی خود، فرهنگ غذایی منحصر به فرد و در عین حال متفاوتی را دارد و در هر دیاری ذائقه های متنوع غذایی و روش های پخت انواع غذا یافت می شود.

عربی

عربی

از خصیصه هایی که می توان به اصالت و فرهنگ یک ملیت پی برد از بین شاخص هایی مانند معماری، لباس های ملی، سنت ها و غذاها، اهمیتی که غذا در فهم این موضوع دارد هیچ کدام به اندازه ی آن ندارند.

فرهنگ عربی از تاریخ غنی و طولانی برخوردار است و باتوجه به تنوع قومی فراوانی که دارد و همچنین در کشورهای متفاوت عرب زبان وجود دارد، هرکدام براساس ویژگی های جغرافیایی و تاریخی خود غذاهای اصیلی را دارند. معمولا طبع غذایی اعراب با ایرانیان قرابت زیادی دارد و ایرانی ها طبع پخت و پز کشورهای عربی را می پسندد.