تجهیزات بخش ظرفشویی

تجهیزات بخش ظرفشویی

آشپرخانه به عنوان عنصر حیاتی یک رستوران نقش اساسی در روند پیشرفت و بالارفتن میزان رضایت مشتری ها دارد. به همین علت باید به بخش های مختلف آن توجه ای ویژه داشت و بهترین تجهیزات را برای آن فراهم کرد.

گروه راه اندازی SettingFood با شناخت انواع تجهیزات آشپزخانه و اطلاع از انواع و کیفیت و قیمت آن ها میتواند شما را برای راه اندازی و تجهیز رستوران تان شما را یاری کند.

تجهیزات بخش ایرانی

تجهیزات بخش ایرانی

هر رستورانی نیازمند تجهیزات تخصصی و کارآمد است تا بتواند بهترین و با کیفیت ترین منوی غذایی خود را برای مشتریانش ارائه بدهد. و آشپزخانه به عنوان قلب یک رستوران باید از نظر کیفی بهترین شرایط را داشته باشد تا کارکنان آن با اطمینان خاطر به فعالیت بپردازند. گروه راه اندازی SettingFood  می تواند تجهیزات لازم برای رستوران های سنتی و ایرانی را فراهم کند. تجهیزاتی که علاوه بر کیفیت مناسب و طول عمر زیادشان، از قیمت های خوبی نیز برخوردار است.

تجهیزات بخش آماده سازی

تجهیزات بخش آماده سازی

هر رستورانی برای شروع کار خود به تجهیزاتی اولیه و ضروری احتیاج دارد تا بتواند نیازهایش را تامین کند و شروع به فرآیند پخت و پز کند تا غذاها از آشپزخانه به سالن پذیرایی منتقل شود. برای آماده سازی رستوران و به خصوص آشپزخانه نیاز به تجهیزاتی است ، به همین جهت گروه راه اندازی SettingFood  می تواند محصولات و وسایل اساسی پیش از فرآیند پخت غذا را فراهم کند و در کنار آن به مشاوره های گوناگون برای راه اندازی بخش های دیگر رستوران شما بپردازد.

تجهیزات خط سوخاری

تجهیزات خط سوخاری

خط سوخاری یکی از قسمت‌های پر طرفدار آشپزخانه رستوران‌هاست و علاقه مندان زیادی به انواع غذاهای سوخاری و کنتاکی وجود دارد. بنابراین باید برای دایر کردن آن در رستوران‌تان تجهیزات لازم تهیه شود. گروه راه اندازی SettingFood با تسلط بر ابزار و وسایل لازم برای

راه اندازی خط سوخاری می‌تواند این تجهیزات را برای رستوران شما فراهم کند و در این راستا انواع مشاوره تخصصی را به شما بدهد.

تجهیزات خط پیتزا

تجهیزات خط پیتزا

پیتزا از غذاهای خوشمزه و پر طرفداری است که سال هاست در سبد غذایی ایرانی ها جا گرفته است و جوانان از مصرف کنندگان همیشگی آن هستند. گروه راه اندازی SettingFood  با تهیه تجهیزات خط پیتزا در رستوران های فرنگی و ایتالیایی و همچنین دادن مشاوره برای راه اندازی و استفاده بهینه از تجهیزات می تواند نیازهای شما مشتریان عزیز را فراهم کند.

تجهیزات بخش نظافتی

تجهیزات بخش نظافتی

از جمله مشکلات رایج در آشپزخانه های صنعتی رستوران ها این است که به صورت طبیعی و مداوم یک لایه چربی بر روی سطح اجسام و وسایل کوچک و بزرگ می نشیند که به آسانی قابل شستشو نمی باشند و جمع آوری این گردو غبار ها و لایه های چربی میتواند هزینه های زیادی را به بار آورند. گروه راه اندازی SettingFood  با داشتن دانش و مهارت لازم و کافی در این زمینه می تواند مشاوره تخصصی ارائه دهد.

تجهیزات سرو غذا

تجهیزات سرو غذا

رستوران‌ها برای ارائه خدمات خود به مشتری‌ها باید تجهیزات لازم و مخصوص سرو غذا را باتوجه به نوع رستوران تهیه کنند تا کارها به درستی انجام شود هر رستورانی دارای تجهیزاتی برای بخش سرو غذا است .گروه راه اندازی SettingFood با اطلاعات کامل از انواع تجهیزات برای راه اندازی بخش سرو غذا می‌تواند شما را در این راه یاری کند.

تجهیزات سرمایش

تجهیزات سرمایش

هر رستورانی برای بهتر کار کردن باید آشپزخانه‌ای مجهز و با کیفیت داشته باشد چون آشپزخانه قلب تپنده یک رستوران است. قسمت سرمایشی آشپزخانه‌های صنعتی یکی از بخش‌هایی است که باید توجه‌ای ویژه به آن داشت و تجهیزات مناسبی را برای تهیه کرد زیرا این تجهیزات برای سرد کردن و در برخی موارد برای انجماد مواد غذایی استفاده می‌شود.

تجهیزات خط گریل

تجهیزات خط گریل

رستوران‌ها برای آنکه بتوانند مخاطب بیشتری را جذب کنند و انواع غذاها را برای طبع‌های متنوع فراهم کنند باید به فکر راه اندازی خط گریل برای آشپزخانه رستوران خود باشند.

گروه راه اندازی SettingFood با توجه به تسلطی که بر روش کار خط گریل و انواع تجهیزات آن دارد می تواند برای تهیه و راه اندازی آن به شما کمک کند.

تجهیزات هواکش صنعتی

تجهیزات هواکش صنعتی

آشپرخانه های صنعتی رستوران ها به خاطر وسعت زیاد و حجم کاری بالایی که در آن صورت می گیرد، همواره گرم و گرفته است و پخت انواع غذا به صورت مداوم و روشن  بودن انواع گازها که به حرارت محیط می افزایند، همگی از عواملی است که وجود یک هواکش صنعتی را در آشپزخانه رستوران ضروری و حیاتی می کند. گروه راه اندازی SettingFood  با آشنایی بر انواع تجهیزات رستوران ازجمله مدل های متفاوت هواکش های صنعتی می تواند برای تهیه و نحوه استفاده آن در آشپزخانه هایتان به شما یاری برساند.

تجهیزات سلف سرویس

تجهیزات سلف سرویس

یکی ازبخش های مهم در رستوران ها خط سلف سرویس است که کارکردهای متنوعی دارد وباید با تجهیز آن به حرفه ای بودن رستوران جان بیشتری بخشید. خط کامل سلف سرویس در رستوران ها براساس تنوع و مقدار غذا ، تازه بودن ، سرد و یا گرم بودن غذا ، در ابعاد مختلف طراحی و تولید می شود. در همین راستا گروه راه اندازی SettingFood  با ارائه برنامه ای جامع و بین المللی خط سلف سرویس رستوران شما را تجهیز و به روز رسانی کند.