تاریخچه:
شرکت SettingFood

” از سال ۱۳۸۸ شروع به فعالیت کرده است و در این راستا تمام تلاش خود را کرده که با استفاده از به روزترین اطلاعات و علم روز بازاریابی و منطبق با استانداردهای جهانی خدمات مختلف خود را در زمینه راه اندازی، تجهیزات، طراحی، مشاوره و آموزش ارائه بدهد.


تلاش شرکت بر آن است که با استفاده از افراد توانمند و آموزش دیده بتواند خدمات خود را ارائه بدهد و به ارتقای سبک زندگی و رژیم غذایی مردم کمک کند.
اعتماد و رضایت مشتریان بزرگ‌ترین هدف شرکت ” SettingFood ” است و با مطالعات مداوم و نظارت بر اجرای پروژه‌ها سعی در ارتقای سطح کیفی کار دارد.

خدمات شرکت:
شرکت در بخش‌های متنوع خدمات خود را ارائه می‌دهد.

۱) راه اندازی رستوران، هتل، کافی شاپ و فودکورت که براساس اصول حرفه‌ای و جهانی انجام می‌گیرد و باتوجه به بافت و ویژگی‌های هر مکانی، برنامه‌ای متناسب و خاص چیده می‌شود. برای مثال راه اندازی رستوران‌های آسیایی، فرنگی، فست فود، ایتالیایی، ایرانی و عربی

۲) طراحی و چیدمان آشپزخانه، کافی شاپ، معماری و دکوراسیون، گرافیک و دسته بندی
افراد توانمند شرکت با به کارگیری مدرن‌ترین روش‌های دکوراسیون داخلی محیطی با هارمونی رنگ، نور و مبلمان خاص خود ایجاد می‌کنند.

۳) تهیه تجهیزات تخصصی کافی شاپ، نان و کیک پزی و رستوران ها که شامل تجهیزات بخش ظرفشویی، خط پیتزا، خط سوخاری، بخش نظافتی، سرو غذا، بخش سرمایشی، خط گریل، هواکش صنعتی و تجهیزات سلف سرویس است.

۴) آموزش پرسنل،مشاوره و راه اندازی هتل و رستوران، برگزاری کلاس‌های آموزشی آشپزی بین المللی با مدرک معتبر و ارائه منوهای متنوع غذایی

اهمیت غذا در زندگی امروزی:
امروزه باتوجه به سبک زندگی شهری و زندگی مدرن، رابطه‌ای جدایی ناپذیر بین انسان‌ها و مکان‌هایی مانند رستوران و کافی شاپ به وجود آمده است. و بسیاری از مردم اوقات فراغت خود را در چنین مکان‌هایی می‌گذارنند و علاقه دارند علاوه بر تجربه یک غذای خوش‌طعم و دلپذیر، در فضایی آرامش‌بخش و زیبا وقت خود را سپری کنند.
غذا به عنوان یک عنصر مهم در حیات انسان‌ها همیشه حائز اهمیت بوده و سلامت و کیفیت آن به جامعه‌ای سالم منجر شده است‌.
در همین راستا آشپزخانه به عنوان قلب تپنده یک رستوران باید از امکانات خوبی برخوردار باشد و درکنار آن آشپزها باید با داشتن مهارت و دانش کافی نسبت به فرهنگ و سبک زندگی مردم یک جامعه، ذائقه غذایی افراد، تنوع غذایی در سراسر دنیا و مهارت‌های آشپزی یک تجربه بی نظیر را به مخاطبان خود ارائه بدهد.